Oszustwo "na księdza". Kuria dementuje fałszywy profil na Facebooku

Oszustwo "na księdza". Kuria dementuje fałszywy profil na Facebooku
(fot. cathopic.com)
1 miesiąc temu

Na profilu osoby podającej się za kapłana pojawiają się kontrowersyjne wpisy. Kuria ustosunkowała się do sprawy.

Nasi czytelnicy poinformowali nas o facebookowym profilu należącym rzekomo do "księdza Grzegorza Podlaskiego". Rzekomy ksiądz wyzywa na nim osoby postronne od błaznów, straszy "brakiem rozgrzeszenia" i wywołuje kłótnie w komentarzach.

Pojawiają się na nim wpisy takie jak ten, w którym grozi "nie dopuszczaniem do spowiedzi" za nie uczestniczenie w niedzielnych mszach. Osoba prowadząca profil podaje się za duchownego z archidiecezji wrocławskiej, dlatego skontaktowaliśmy się z kurią w celu sprawdzenia czy na terenie diecezji pracuje i mieszka ksiądz o takim nazwisku.

W odpowiedzi otrzymanej od ks. Ireneusza Bakalarczyka, notariusza kurii, czytamy, że "nie ma w gronie duchowieństwa naszej archidiecezji księdza o nazwisku Grzegorz Podlaski. Na nikogo o takim nazwisku nie wystawiono także jurysdykcji wskazującej na przynależność do duchowieństwa zakonnego".

Znaleźliśmy księdza Grzegorza Podlaskiego, ale w diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Ksiądz nie ma nic wspólnego z fejsbukowiczem udającym kapłana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Oszustwo "na księdza". Kuria dementuje fałszywy profil na Facebooku
Komentarze (2)
AE
~Anna Elżbieta
5 grudnia 2020, 12:20
Niestety żyjemy w chorym świecie. I nie widać szans na uzdrowienie.
JK
~Jan K.
5 grudnia 2020, 09:59
W zasadzie trudno to nazwać oszustem, to raczej rodzaj kabaretu. Ten profil ośmiesza niektórych księży od wielu miesięcy głoszących podbne tezy. Ktoś wykorzystał autentyczne wypowiedzi, które tylko nieco ubarwił.

Skomentuj artykuł

Oszustwo "na księdza". Kuria dementuje fałszywy profil na Facebooku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.