Oto najdziwniejsza intencja mszy, z jaką spotkał się proboszcz z Mrągowa

Oto najdziwniejsza intencja mszy, z jaką spotkał się proboszcz z Mrągowa
Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

Msza z intencją "o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G"? Proboszcz: intencja źle zapisana, więcej takich nie będzie. 

W Mrągowie w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego odprawiono w ostatnich dniach trzy msze święte w intencji "o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". Zdjęcia z intencjami mszalnymi tej parafii obiegły Internet i wywołują lawinę komentarzy. W związku z tymi intencjami kuria archidiecezji warmińskiej przeprowadziła z proboszczem rozmowę.

 

"To jest świeża sytuacja, ale już na nią zareagowaliśmy. Z proboszczem została przeprowadzona rozmowa. Jest oczywistym, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować" - powiedział PAP rzecznik kurii metropolitalnej w Olsztynie ks. dr Marcin Sawicki.

"Zamawiający te msze to dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie" - powiedział PAP proboszcz ks. Robert Kaniowski i przyznał, że "każda technologia niesie ze sobą zło".

DEON.PL POLECA

Dopytywany, co ma na myśli doprecyzował, że chodzi o treści przekazywane za pomocą tego rodzaju technologii np. treści pornograficzne dostępne w Internecie. "Sam Internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści" - powiedział proboszcz i dodał, że w zamyśle zamawiających te msze chodziło właśnie o tego rodzaju zagrożenia.

Proboszcz przyznał, że uczestnicy nabożeństw "o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" nie reagowali negatywnie, gdy kapłan informował o intencji mszy.

Z zamieszczonych w Internecie intencji mszalnych na bieżący tydzień wynika, że w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie msze dotyczące wież 5G mają zostać odprawione jeszcze w czwartek i piątek. Proboszcz Kaniowski zapowiedział, że te intencje mszalne zostaną zmienione. "Zamawiający wycofał się z tego. Rozmawialiśmy i zrozumiał, że to jest trochę opacznie sformułowane, nie oddaje tak naprawdę intencji, jaką miał zamawiający msze" - powiedział proboszcz Kaniowski.

Proboszcz w rozmowie z PAP przyznał, że intencja dotycząca wież 5G była "najdziwniejszą, z jaką się spotkał, choć jest kapłanem raczej nie najmłodszym". "Często w trudnych sprawach ludzie zamawiają msze +w intencji znanej Panu Bogu+. Tu się tak nie stało i wyszło trochę nie tak, jak powinno" - powiedział ks. Kaniowski. 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Duchowy przewodnik na czas kryzysu 

Szatańskie kuszenia, których doświadczył Jezus, opisane są w Biblii bardzo wyraźnie. Pierwsze miało miejsce na Pustyni Judzkiej, ostatnie na krzyżu. Obecnie Kościół wciąż poddawany jest podobnej próbie. Przychodzi ona...

Skomentuj artykuł

Oto najdziwniejsza intencja mszy, z jaką spotkał się proboszcz z Mrągowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.