Oto skuteczne narzędzie, by poznać Boga [WIDEO]

Oto skuteczne narzędzie, by poznać Boga [WIDEO]
(fot. youtube.com)
Elżbieta Dudek / Alpha Polska

Na całym świecie ludzie najbardziej lubią jeść i oglądać telewizję. Na Alpha ludzie przychodzą, oglądają telewizję, jedzą i dobrze się bawią. Marcin Jakimowicz twierdzi, że to wystarczy, by pewnego dnia obudzić się chrześcijaninem.

Zjemy razem?

Stół łączy. Posiłek wiąże z sobą ludzi, jest mocno wspólnototwórczy. Czas, jaki spędzamy na jedzeniu, jest dobrą okazją do rozmowy - takiej swobodnej, zwykłej, prostej. Talerz nie tylko daje możliwość komentowania tego, co się na nim znajduje, ale też pozwala na wyrażanie własnych opinii - i to takich, które bezkonfliktowo możemy mieć różne. Bo jak to się dzieje, że jedni lubią ogórki, a inni nie?

Alpha to narzędzie ewangelizacji. Metoda opowiadania innym o Jezusie. Ma w sobie trzy istotne elementy: posiłek, wykład i dyskusję. Może zatem można rozmawiać o Bogu nad talerzem? Może to sposób na znajdowanie Go w rzeczach prostych, zwykłych, tych, które pokazują, że jesteśmy ludźmi?

Relacje, relacje, relacje

Jesień każdego roku dla wszystkich związanych z ewangelizacją przez Alpha jest szczególnym czasem. To właśnie wtedy odbywa się doroczna ogólnopolska konferencja Alpha. Dlaczego tak ważne jest to, by spotkać kogoś innego, komu bliska jest ta metoda ewangelizacji?

- To, co jest najważniejsze, to spotkanie. Jeśli poznaję kogoś z drugiego końca Polski, kto tak jak ja robi Alpha, to wspaniale spotkać się z nim na kawie przy jednym stoliku. Owszem, możemy stale wymieniać informacje i być w kontakcie dzięki różnym komunikatorom, ale spotkanie na żywo to zawsze wyjątkowe spotkanie - opowiada Katarzyna z Krakowa.

Na pierwszą Ogólnopolską Konferencję Alpha pojechała, bo chciała nauczyć się, jak dobrze poprowadzić Alpha w swojej wspólnocie. Lubi robić porządne rzeczy, uznała więc, że warto zainwestować w siebie i innych. Teraz nie tyle każdorazowo kształci się w robieniu Alpha, co zachęca do tego innych.

Na Alpha jest przyjazna atmosfera. Domowa, niezobowiązująca i swobodna. Każdy może przyjść, każdy będzie zaakceptowany, każdy może mieć swoje pytania - o wszystko, także o wiarę, życie i Boga. Niestety, coraz częściej ludzie muszą poszukiwać tego, co jest wydawałoby się tak naturalne. Dlaczego ludzie chcą przychodzić na Alpha? Nierzadko dlatego, że tam ktoś zapyta: "Jak minął ci tydzień?" i "Co w pracy?". Ktoś po prostu chce ze mną rozmawiać.

Ogólnopolska Konferencja Alpha to inspirujące wydarzenie dla ludzi związanych z Alpha, wyposażającą w narzędzie służące efektywnej pracy na rzecz lokalnego Kościoła. Najbliższa Ogólnopolska Konferencja Alpha odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie. Zapisy i informacje o wydarzeniu przez konferencja.alphapolska.org

Zobacz, co Marcin Jakimowicz mówi o Alpha:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Oto skuteczne narzędzie, by poznać Boga [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.