Otwarto pierwsze sanktuarium św. Jana Pawła II w Australii

Otwarto pierwsze sanktuarium św. Jana Pawła II w Australii
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

We wschodniej Australii, w miasteczku Gosford powstało pierwsze sanktuarium św. Jana Pawła II na tym kontynencie. Przechowuje cząstkę krwi i kilka włosów świętego. Uroczyste wniesienie relikwii miało miejsce we wspomnienie Jana Pawła II.

Obrzędom, w których wzięło udział ponad 1000 osób, przewodniczył lokalny biskup Anthony Randazzo, ordynariusz diecezji Broken Bay.

Aby wspomóc kult, rada parafialna zamówiła obraz oraz rzeźbę nowego patrona. W planach jest również powstanie centrum duszpasterskiego, w którym ma być podjęte nauczanie Jana Pawła II. Centrum będzie też mieścić wystawę poświęconą życiu tego świętego papieża.

- Jan Paweł II jest znany, przystępny i lubiany przez ludzi niezależnie od miejsca, w którym są na drodze wiary. Mamy nadzieję, że dzięki temu ludzie zostaną przyciągnięci do Kościoła i umocni się ich więź ze wspólnotą – mówi ks. Grzegorz Skulski SDS, proboszcz i inicjator sprowadzenia relikwii do Australii.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Otwarto pierwsze sanktuarium św. Jana Pawła II w Australii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.