Pakistan: Coraz gorzej mniejszościom religijnym

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Prawa mniejszości religijnych są w Pakistanie coraz słabiej chronione. Wskazano na to przy okazji obchodzonego dziś w tym kraju Narodowego Dnia Mniejszości. Ogłoszono go z inicjatywy federalnego ministra ds. mniejszości Shahbaza Bhattiego.

Był on katolikiem. W marcu br. został zabity przez islamskiego fundamentalistę za promowanie projektu prawa mającego zmienić tzw. ustawę o bluźnierstwie. Po jego śmierci władze zlikwidowały kierowane przez niego ministerstwo ds. mniejszości religijnych powołując w to miejsce ministerstwo ds. harmonii religijnej i praw człowieka, które jednak ma o wiele mniejsze uprawnienia.

Ta decyzja komentowana jest jako kapitulacja pakistańskiego rządu wobec ludzi stojących za zabójstwem Bhattiego. Dziś w Islamabadzie powołano do życia fundację imienia zamordowanego ministra, na czele której stanął jego brat. Jej celem będzie niesienie pomocy prześladowanym przedstawicielom mniejszości religijnych w Pakistanie, nie tylko katolikom, ale również hinduistom oraz członkom ahmadiji, czyli religijnego ugrupowania wywodzącego się z islamu, a uznawanego przez muzułmanów-sunnitów za sektę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pakistan: Coraz gorzej mniejszościom religijnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.