Papieskie życzenia i życzenia dla papieża

Papieskie życzenia i życzenia dla papieża
(fot. EPA/Ettore Ferrari)
Radio Watykańskie / drr

Wybitną znajomość nauki katolickiej i kościelnej dyscypliny oraz intensywne wysiłki duszpasterskie kard. José Da Cruz Policarpo podkreślił Benedykt XVI w przesłaniu na 50-lecie kapłaństwa patriarchy Lizbony.

Dokument odczytano podczas uroczystości jubileuszowych w stolicy Portugalii z udziałem dwóch tysięcy młodych wybierających się do Madrytu.

Papież przypomniał także "cnoty dobrego kapłana i biskupa", jakimi odznacza się purpurat pełniący także funkcję przewodniczącego episkopatu Portugalii. Msza w słynnym lizbońskim Klasztorze Hieronimitów była zarazem posłaniem uczestników na Światowe Dni Młodzieży, którzy - jak informują miejscowe źródła - entuzjastycznie zareagowali na papieskie przesłanie.

Powodzenia w uduchowianiu współczesnej młodzieży życzył papieżowi jeden ze zwierzchników światowego hinduizmu, Rajan Zed.

Przewodniczący Powszechnego Stowarzyszenia Hinduizmu zauważa, że dzisiejsza młodzież nie jest już wrogo nastawiona do religii. W realiach naszego świata wiara przegrywa jednak z tym, co jest bardziej krzykliwe i niestety nie należy do priorytetów wielu ludzi. Aby religia mogła zdobyć serca młodych, musi być bardziej radykalna, w większym stopniu ich angażować - uważa Rajan Zed.

Wskazuje on też na znaczenie misji Papieża. Jej stawką jest przyszłość świata. Bez religii i życia duchowego będzie on o wiele gorszy - podkreśla hinduistyczny zwierzchnik w przesłaniu do Benedykta XVI z okazji Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieskie życzenia i życzenia dla papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.