Papież apeluje o przyjmowanie afgańskich uchodźców

Papież apeluje o przyjmowanie afgańskich uchodźców
fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
PAP / ml

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o przyjmowanie uchodźców z Afganistanu i zapewnienie im ochrony. Zapewnił także o swej modlitwie o to, aby młodzi Afgańczycy mogli się uczyć, a wszyscy obywatele tego kraju żyli w pokoju i braterstwie.

Zwracając się do wiernych zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział: "W tych burzliwych chwilach, w których Afgańczycy szukają schronienia, modlę się za tych najsłabszych wśród nich. Modlę się o to, aby wiele krajów przyjęło i chroniło tych, którzy szukają nowego życia".

"Modlę się także za wewnętrznych uchodźców, aby dostali konieczną pomoc i ochronę. Niech młodzi Afgańczycy otrzymają edukację, niezbędne dobro dla rozwoju ludzkiego. Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze i w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami" - oznajmił Franciszek.

Zapewnił o swej modlitwie za ludność USA dotkniętą przez uderzenie huraganu Ida, za ofiary i o wsparcie dla tych, którzy cierpią z powodu żywiołu.

DEON.PL POLECA

Papież zapowiedział również swoją podróż najpierw do Budapesztu, a następnie na Słowację w dniach od 12 do 15 września.

"W przyszłą niedzielę udam się do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Po mszy moją pielgrzymkę będę kontynuował przez kilka dni na Słowacji, a zakończy ją w środę wielka uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej, patronki tego kraju" - mówił nawiązując do mszy, którą odprawi w sanktuarium w Szasztinie.

"To będą zatem dni naznaczone przez adorację i modlitwę w sercu Europy" - dodał Franciszek.

Pozdrowił tych, którzy przygotowali tę podróż oraz wszystkich czekających na niego. "Ja także pragnę ich spotkać" - zaznaczył i poprosił wiernych o to, by towarzyszyli mu modlitwą.

"Zawierzam wizyty, które złożę, wstawiennictwu wielu heroicznych wyznawców wiary, którzy głosili w tych miejscach świadectwo Ewangelii wśród wrogości i prześladowań"- powiedział.

Papież nawiązał też do zbliżającego się żydowskiego nowego roku Rosz ha-Szana i uroczystości Jom Kipur i Sukkot.

"Z serca kieruję moje życzenia dla wszystkich braci i sióstr religii judaizmu. Niech nowy rok będzie bogaty w owoce pokoju i dobra dla tych, którzy wiernie podążają drogą prawa Boga"- mówił Franciszek.

Przypomniał, że w niedzielę przypada wspomnienie liturgiczne świętej Matki Teresy z Kalkuty, zmarłej 5 września 1997 roku założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

"Pozdrawiam wszystkie Misjonarki Miłości, zaangażowane na całym świecie w często heroiczną służbę" - podkreślił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o przyjmowanie afgańskich uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.