Papież do młodzieży: W katechizmie dla was znajdziecie "password" do radosnego życia

Papież do młodzieży: W katechizmie dla was znajdziecie "password" do radosnego życia
Fot. Grzegorz Gałązka
PAP / tk

W środę ukaże się nowa edycja katechizmu Kościoła katolickiego dla młodzieży - "Youcat". Papież Franciszek napisał we wstępie, że młodzi ludzie znajdą w nim "password" do prawdziwie radosnego życia. Słowa papieża opublikował w poniedziałek włoski dziennik "La Stampa".

Franciszek podkreślił: “’Youcat’ to katechizm Kościoła katolickiego z myślą o młodzieży. Oparty jest na wielkim Katechizmie Kościoła katolickiego, ale prezentowany jest ze stylem i rytmem, który - jestem tego pewien - sprawi, że przeżyjecie doświadczenie życia chrześcijańskiego dokładnie jako nadzwyczajną i fascynującą przygodę spotkania i poznania Jezusa”.

Dodał, że postawienie sobie pytania: „Co zrobiłby Chrystus na moim miejscu?” to „password do prawdziwego, radosnego życia”.

Jak zaznaczył, polega to na patrzeniu i ocenianiu tego, co przydarza się w życiu oraz podejmowanie decyzji oczami Jezusa i z takimi samymi uczuciami, jakie uosabiał.

DEON.PL POLECA

"Youcat" (od angielskiego Youth Catechism) ukazał się po raz pierwszy w 2011 roku i zawiera odpowiedzi na ponad 500 pytań dotyczących wiary. W jego redagowaniu uczestniczyli też młodzi katolicy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież do młodzieży: W katechizmie dla was znajdziecie "password" do radosnego życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.