Papież Franciszek: lekarz mi zabronił - "nie możesz jechać"

Papież Franciszek: lekarz mi zabronił - "nie możesz jechać"
Papież Franciszek (fot. Riccardo Antimiani/ANSA/EPA/PAP)
PAP/mk

W wywiadzie telewizyjnym papież Franciszek odniósł się do możliwej pielgrzymki na Ukrainę, o której mówiono, że może się odbyć przed planowaną na połowę września podróżą do Kazachstanu.

Papież Franciszek wyznał, że lekarz zabrania mu na razie podróży do Kijowa, a także do Moskwy, dokąd również chciałby pojechać. W wywiadzie dla stacji Tvi/CNN Portugal zapewnił zarazem: - Wizyta jest w powietrzu. Jeszcze nie wiem.

W wywiadzie telewizyjnym, który w całości zostanie nadany w poniedziałek wieczorem, papież odniósł się do kwestii podróży do Kijowa, która kilka tygodni temu wydawała się bardziej prawdopodobna, być może także przed podróżą do Kazachstanu w połowie września. - Rozmawiam z nimi - dodał papież zapowiadając kolejną rozmowę z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. - Zobaczymy - dodał, cytowany w ogłoszonych przez telewizję fragmentach wywiadu.

Franciszek stwierdził, że nie pojedzie nigdzie przed swoją wizytą w Kazachstanie. - Teraz nie mogę pojechać, bo po podróży do Kanady odnowiły mi się problemy z kolanem, a lekarz mi zabronił: "nie możesz jechać do Kazachstanu" - ujawnił papież. - Jestem w kontakcie telefonicznym. Robię to, co mogę - podkreślił.

- Coś można zrobić. Towarzyszę z bólem i moimi modlitwami - zaznaczył papież i przyznał: - Sytuacja jest naprawdę tragiczna - stwierdził i przypomniał, że jego wysłannicy byli w Ukrainie. Jak ocenił, "moja obecność jest silna".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: lekarz mi zabronił - "nie możesz jechać"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.