Papież Franciszek o Angeli Merkel: wielki przywódca historii

Papież Franciszek o Angeli Merkel: wielki przywódca historii
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Zdaniem Franciszka rządy Merkel są „kamieniem milowym w światowej polityce i wezwaniem dla kobiet, które czują polityczne powołanie”.

Angela Merkel to „jeden z wielkich przywódców, który przejdzie do historii”. Taką opinię o ustępującej kanclerz Niemiec wygłosił papież Franciszek w wywiadzie dla argentyńskiej agencji informacyjnej Télam.

Rządy Merkel "kamieniem milowym"

Zdaniem Franciszka rządy Merkel są „kamieniem milowym w światowej polityce i wezwaniem dla kobiet, które czują polityczne powołanie”. Papież wskazał, że przez minione 16 lat Merkel „dawała dobry przykład zdrowego rozsądku, umiejętności dostrzegania tego, co jest możliwe, co jest wykonalne i zawsze podążała tą drogą”.

Ojciec Święty, który spotykał się z Merkel siedmiokrotnie, ostatnio na początku października, stwierdził, że nie jest ona marzycielką, gdyż konkretnie wciela w życie swe idee.

Przypomniał, że Niemcy miały wcześniej innych wielkich przywódców: Konrada Adenauera i Helmuta Kohla, który był mistrzem Merkel i „który ją odkrył”.

Zwrócił uwagę, że dziedzictwo Merkel jest ważne również jako przywództwo kobiece. – Kobieta posiada szczególną wrażliwość uchwycenia sytuacji konfliktowych. Kobiety są o wiele bardziej zdolne do zarządzania konfliktami, ponieważ są realistkami, są pomysłowe i mają umiejętność zarządzania – zauważył papież. Podkreślił, że „kobiety zawsze wnoszą dobry wkład do polityki”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek o Angeli Merkel: wielki przywódca historii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.