Franciszek podziękował za obronę życia: Pamiętajmy, że życie jest darem Boga!

Franciszek podziękował za obronę życia: Pamiętajmy, że życie jest darem Boga!
Papież Franciszek (fot. Massimo Percossi/ANSA/EPA/PAP)
KAI/mk

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa, papież wezwał wszystkim do poszanowania  życia każdej istoty ludzkiej, które jest darem Boga. Zaapelował także o zapewnienie możliwości rzeczywistego realizowania prawa do sprzeciwu sumienia.

- Pozdrawiam wszystkich, którzy wzięli udział w krajowym wydarzeniu „Wybierz życie” w Rzymie. Dziękuję wam za wasze działania na rzecz życia i w obronie sprzeciwu sumienia, którego realizowanie często próbuje się ograniczać - powiedział Franciszek.

- Niestety, w ostatnich latach nastąpiła zmiana w powszechnej mentalności i dziś coraz bardziej skłaniamy się do myślenia, że życie jest dobrem, którym możemy całkowicie dysponować, którym możemy manipulować, sprawić by się narodziło, lub obumarło według własnego uznania, jako wyłączny wynik decyzji indywidualnej - zwrócił uwagę papież.

- Pamiętajmy, że życie jest darem Boga! Jest ono zawsze święte i nienaruszalne, i nie możemy uciszać głosu sumienia - zaapelował Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek podziękował za obronę życia: Pamiętajmy, że życie jest darem Boga!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.