Papież Franciszek pozdrawia czytelników DEON.pl

Papież Franciszek pozdrawia czytelników DEON.pl
Fot. DEON.pl

- Wręczyliśmy Franciszkowi pozdrowienia i życzenia od naszych czytelników, słuchaczy i użytkowników, szczególnie od tych, którzy polubili nasz franciszkowy fanpage na Facebooku - opowiada o. Paweł Kosiński SJ, naczelny Deonu.

W Rzymie odbywa się spotkanie redaktorów naczelnych jezuickich czasopism z Europy. Choć Deon nie jest w ścisłym sensie czasopismem, także był reprezentowany jako portal z kontami we wszystkich mediach społecznościowych, szczególnie facebookowym fanpagem Franciszek i Radiem Deon. 

Całą grupą „redaktorską”, wraz z o. generałem Arturem Sosą SJ, wzięliśmy udział w audiencji z Ojcem Świętym. Wręczyliśmy Franciszkowi pozdrowienia i życzenia od naszych czytelników i współbraci, w tym także od słuchaczy programów radiowych i treści multimedialnych oraz użytkowników wszystkich kanałów społecznościowych, jakie posiadamy.

Spotkanie odbywało się w Bibliotece Apostolskiej w Watykanie, w gronie kilkunastu osób. Była to rozmowa ludzi oddanych Kościołowi i służbie ludziom. Franciszek nie chciał wygłosić przemówienia, zachęcał nas do zadawania pytań i odpowiadał na nie.

Kiedy mówił o misji jezuickich dzieł, podkreślał, że musi ona rozpoczynać się od doświadczenia, od konkretnej rzeczywistości ludzi. Nie możemy koncentrować się na ideach, na teorii. Nie mamy przekazywać i głosić teoretycznych prawd, ale pomagać, aby Ewangelia docierała do ludzi tam, gdzie są i w tych sytuacjach, w jakich żyją.

Choć Franciszek był na wózku inwalidzkim, bo ma trudności w poruszaniu się, był w bardzo dobrej formie, żywo zainteresowany naszym doświadczeniem.

---

W ostatni piątek poprosiliśmy na facebookowym profilu "Franciszek" o przesłanie pozdrowień dla papieża. Profil @papiezFranciszek, który redakcja DEON.pl prowadzi, by przybliżać czytelnikom nauczanie i działania papieża Franciszka, cieszy się dużą popularnością. Zostawione przez obserwujących profil komentarze zamieniliśmy na jeden, jedyny egzemplarz wyjątkowych pozdrowień dla papieża, który, wydrukowany, trafił dziś w jego ręce.   

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek pozdrawia czytelników DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.