Papież Franciszek spotka się w grudniu z delegacją rdzennej ludności Kanady

Papież Franciszek spotka się w grudniu z delegacją rdzennej ludności Kanady
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)
KAI/dm

Episkopat Kanady poinformował, że w dniach 17-20 grudnia 2021 r., w Watykanie przedstawiciele rdzennej ludności tego kraju, w tym ofiary systemu szkół rezydencjonalnych, a także młodzież, spotkają się z papieżem Franciszkiem w towarzystwie niewielkiej grupy kanadyjskich biskupów.

- Droga do uzdrowienia i pojednania jest długa, ale wierzymy, że będzie to znaczący kamień milowy w zaangażowaniu Kościoła katolickiego w odnowę, umocnienie i pojednanie relacji z ludnością rdzenną na całym świecie - powiedział przewodniczący kanadyjskiego episkopatu bp Raymond Poisson.

DEON.PL POLECA




Wyraził nadzieję, że dzięki temu będzie możliwe odnowienie i uzdrowienie relacji między Kościołem katolickimi, a kanadyjskimi Indianami.

Przedstawiciele Watykanu potwierdzili, że papież Franciszek weźmie udział w prywatnych spotkaniach z delegatami rdzennych mieszkańców Kanady, którzy będą również mogli porozmawiać z papieżem o swoich nadziejach i oczekiwaniach związanych z jego ewentualną pielgrzymką do Kanady.

W skład delegacji wejdą osoby pochodzące z całego kraju, reprezentujący różne wyznania i języki. Każdy delegat wniesie swoją własną perspektywę historii kolonializmu i szkół z internatem.

Koszty podróży i pobytu delegacji zostaną pokryte przez episkopat kanadyjski.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotka się w grudniu z delegacją rdzennej ludności Kanady
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.