Papież Franciszek: w kwestii życia ludzkiego nie ma kompromisów

Papież Franciszek: w kwestii życia ludzkiego nie ma kompromisów
Fot. https://manifestazioneperlavita.it / vaticannews.va
Vaticannews / jk

Absolutna godność życia ludzkiego, daru Boga Stwórcy, jest zbyt wysoka, aby mogła być przedmiotem kompromisów lub mediacji. Co do życia ludzkiego nie ma kompromisów! – napisał Papież Franciszek w orędziu do uczestników akcji „Wybieramy Życie”, którzy dziś biorą udział w marszu dla życia ulicami Rzymu.

Dziś, 22 czerwca, ulicami Rzymu, w samym centrum miasta, przechodzi marsz dla życia pod hasłem „Wybieramy Życie”. Biorą w nim udział rodziny z terenu całych Włoch. Swój udział zgłosiło 130 organizacji i stowarzyszeń. 

Franciszek w przesłaniu do uczestników tego wydarzenia napisał: „Dając świadectwo piękna życia i rodziny, która je przyjmuje, tworzymy społeczeństwo, które sprzeciwia się kulturze odrzucania na każdym etapie życia: od najsłabszego nienarodzonego dziecka po cierpiącą osobę starszą, poprzez ofiary handlu ludźmi, niewolnictwa i każdej wojny”. Papież wyraził wdzięczność za „zaangażowanie i publiczne świadectwo w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. 

DEON.PL POLECA

Massimo Gandolfini, neurochirurg i rzecznik marszu zaznaczył, że wydarzenie ma być „wyraźnym kontrastem dla kultury śmierci, jak nazywał ją św. Jan Paweł II i kultury odrzucenia, jak nazywa ją Papież Franciszek, a jednocześnie mocną promocją piękna otwartości na życie". 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Gdzie można spotkać Pana Boga?

Po co się modlić?

A gdyby tak zapytać Papieża, jakie miał zabawy w dzieciństwie?

Albo co zrobić po kłótni z kimś bliskim?

Trzymasz w swoich rękach książkę, w której nie...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: w kwestii życia ludzkiego nie ma kompromisów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.