Papież i Caritas solidarni z ofiarami trzęsienia ziemi

Papież i Caritas solidarni z ofiarami trzęsienia ziemi
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
RV / pk

Papież Franciszek jest głęboko zasmucony skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło wczoraj Azję Południową. W specjalnym telegramie wyraził solidarność z wszystkimi, których dotknęła ta katastrofa. Zapewnił też o swojej modlitwie za zabitych, rannych i tych, których jeszcze nie odnaleziono, oraz za służby ratunkowe.

Z pomocą ofiarom natychmiast ruszyła Caritas. Bilans kataklizmu nie jest ostateczny, ponieważ ekipy ratownicze mają problem z dotarciem do poszkodowanych w rejonach górskich. Szacuje się, że w katastrofie zginęło ponad 360 osób, głównie w Pakistanie i Afganistanie, ale także w Indiach, a ok. 1,5 tys. jest rannych.

Współpracownicy Caritas monitorują sytuację i próbują ustalić najpilniejsze potrzeby. Zanim wsparcie nadejdzie zza granicy, pomoc niosą już lokalne oddziały tej organizacji, które sięgają do swych zapasów. Mówi pracująca w Lahaurze dominikanka, siostra Lilian Rafai.

- Jest naprawdę bardzo dużo ofiar, wiele ciał trzeba wydobywać z ziemi. Nikt nie spodziewał się tego kataklizmu - mówi Radiu Watykańskiemu pracująca w Lahaurze dominikanka, siostra Lilian Rafai. - Ludzie zostali kompletnie zaskoczeni, zaczęli uciekać z walących się domów na ulicę. Dzieci były w szkołach, wiele budynków zostało całkowicie zniszczonych. Trudno dotrzeć z pomocą, ponieważ wiele dróg jest zablokowanych. To są biedne tereny. Ludzie pilnie potrzebują żywności, ubrań, namiotów, ponieważ już zaczęła się zima.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież i Caritas solidarni z ofiarami trzęsienia ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.