Papież modlił się za ofiary trzęsienia ziemi i katastrofy samolotu w Indonezji

Papież modlił się za ofiary trzęsienia ziemi i katastrofy samolotu w Indonezji
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu

Papież Franciszek wyraził w niedzielę bliskość z ludnością Indonezji, która ucierpiała z powodu silnego trzęsienia ziemi. W wyniku wstrząsu o sile 6,2 zginęło tam co najmniej 56 osób. Modlił się też za ofiary katastrofy samolotu w tym kraju 9 stycznia.

Papież zwracając się do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim, gdzie w południe odmówił modlitwę Anioł Pański, powiedział, że modli się za zabitych w trzęsieniu ziemi, za rannych, za tych, którzy stracili dom i pracę, a także za uczestników akcji ratunkowej.

Modlił się też za ofiary niedawnej katastrofy indonezyjskiego samolotu pasażerskiego, który runął do oceanu kilka minut po starcie z lotniska w Dżakarcie. Zginęło ponad 60 osób.

Papież nawiązał również do obchodzonego w niedzielę we Włoszech dnia na rzecz pogłębienia i rozwoju dialogu między katolikami a Żydami.

"Cieszę się z tej inicjatywy, która trwa od ponad trzydziestu lat i mam nadzieję, że przyniesie obfite owoce braterstwa i współpracy"- podkreślił.

Następnie dodał: "Jutro jest ważny dzień: rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku temat odwołuje się do napomnienia Jezusa: +Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc+".

Papież ogłosił, że na zakończenie tego tygodnia, w poniedziałek 25 stycznia odprawi nieszpory w bazylice świętego Pawła za Murami wraz z reprezentantami innych kościołów i wspólnot chrześcijańskich obecnych w Rzymie.

"W tych dniach módlmy się zgodnie, aby wypełniło się pragnienie Jezusa: +aby wszyscy stanowili jedno+”- mówił Franciszek.

Była to kolejna papieska modlitwa odmówiona z powodu pandemii bez udziału wiernych i transmitowana przez media. W jej trakcie na placu Świętego Piotra zgromadziła się mała grupa osób.

Źródło: PAP / ml

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller
34,90 zł
  • Jaki jest bilans kilku wieków współistnienia Kościoła i nauk przyrodniczych? 
  • Dlaczego Wielkie Pytanie nie powoduje, że inne pytania są małe? 
  • W jaki sposób los człowieka jest złączony z losem Wszechświata?

Chrześcijaństwo stworzyło system...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież modlił się za ofiary trzęsienia ziemi i katastrofy samolotu w Indonezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.