Papież na Międzynarodowy Dzień Młodzieży: nie traćcie nigdy odwagi!

Papież na Międzynarodowy Dzień Młodzieży: nie traćcie nigdy odwagi!
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
KAI / pzk

Drodzy młodzi, nie traćcie nigdy odwagi, by marzyć i żyć z rozmachem! Przyswójcie sobie kulturę troski i szerzcie ją; stańcie się mistrzami braterstwa; stawiajcie czoła wyzwaniom życiowym, pozwalając się prowadzić Bogu i dobrym doradcom – napisał papież Franciszek na Twitterze z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Młodzieży, który został ustanowiony przez ONZ.

W tym roku hasłem wydarzenia są słowa: „Zielone umiejętności dla młodzieży. W kierunku zrównoważonego świata”. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał potrzebę zwracania uwagi na środowisko, w którym żyjemy.

„Świadomość ekologiczna młodych jest coraz większa, coraz lepsza i chyba każdy z nas dostrzega to, że wspólnie, razem musimy zatroszczyć się o ten nasz wspólny dom, tak jak mówi też podtytuł encykliki «Laudato si’»: «troska o nasz wspólny dom». Podkreśla też znaczenie wszystkich kluczowych zagadnień odnośnie do środowiska naturalnego, tak naprawę domu wszystkich nas, ludzi. Staraliśmy się pokazać, że w grupie, we wspólnocie możemy zrobić więcej. We wspólnocie możemy realizować różne zadania. Im jest nas więcej, tym łatwiej również coś zrobić, pokonać jakiś problem” – mówi dla Radia Watykańskiego Rafał Stefaniuk, organizator wielu programów ekologicznych w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wskazując na pozytywne skutki wypracowywania konkretnych zachowań.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież na Międzynarodowy Dzień Młodzieży: nie traćcie nigdy odwagi!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.