Papież nie zareaguje na kontestatorów

Papież nie zareaguje na kontestatorów
ks. Federico Lombardi SJ - rzecznik prasowy Watykanu (fot. Madrid11 / flickr.com)
Radio Watykańskie

Papież nie będzie reagował na postulaty kontestatorów jego wizyty w Niemczech. Nie będzie też polemizował z krytykującymi go teologami. Nie od nich zależy bowiem przyszłość Kościoła w Niemczech, a na niej najbardziej zależy Benedyktowi XVI. Poinformował dziś o tym ks. Federico Lombardi SJ w czasie prezentacji papieskiej podróży do ojczyzny, która rozpocznie się w przyszły czwartek.

- Nie oznacza to - dodał watykański rzecznik - że Papież w ogóle nie będzie się zajmował konkretnymi problemami. Nie pozwoli się jednak odwieść od kwestii najważniejszej, a mianowicie od wiary w Boga w zsekularyzowanym społeczeństwie - powiedział watykański rzecznik.

Ustosunkował się on również do postawy stu niemieckich parlamentarzystów, którzy zapowiedzieli, że zbojkotują papieskie przemówienie w Bundestagu. Ks. Lombardi przypomniał, że Papież przybywa tam nie z własnej inicjatywy, lecz właśnie na zaproszenie parlamentu. Bojkot gościa w takiej sytuacji, czy ostentacyjne opuszczenie sali świadczy jedynie o złym wychowaniu tych parlamentarzystów i ich pojmowaniu pluralizmu - zaznaczył watykański rzecznik. To już nie nasza sprawa. Jeśli przyjdą wszyscy, będzie nam miło. Jeśli nie, Papież będzie mówił do tych, którzy chcą go słuchać - dodał ks. Lombardi.

Poinformował on również, że Benedykt XVI nagrał wczoraj krótkie przesłanie telewizyjne do narodu niemieckiego. Zostanie ono wyemitowane jutro wieczorem w telewizji niemieckiej w ramach programu redakcji katolickiej. Papież wyjaśnia w nim pokrótce główne motywy swej podróży - sprecyzował ks. Lombardi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież nie zareaguje na kontestatorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.