Papież o ideologii gender: Jest najokropniejszym zagrożeniem

Papież o ideologii gender: Jest najokropniejszym zagrożeniem
Papież Franciszek wypowiedział się na temat ideologii gender (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
PAP / tk

Papież Franciszek powiedział, że ideologia gender jest "najokropniejszym zagrożeniem”, ponieważ "znosi różnice". Mówił o tym podczas audiencji dla uczestników międzynarodowego sympozjum w Watykanie pod hasłem “Mężczyzna- kobieta, podobieństwo Boga. Dla antropologii powołań”.

W czasie spotkania papież poprosił swojego współpracownika, by przeczytał jego przemówienie. Jak wyjaśnił, nadal ma problemy z głosem z powodu przeziębienia.

DEON.PL POLECA
Papież o ideologii gender

- Chciałbym jednak podkreślić jedną rzecz: bardzo ważne jest to spotkanie mężczyzn i kobiet, ponieważ dzisiaj najokropniejszym zagrożeniem jest ideologia gender, która znosi różnice (między nimi).

- Poprosiłem o przeprowadzenie badań na temat tej brzydkiej ideologii naszych czasów, która przekreśla różnice i czyni wszystko jednakowym. Przekreślanie różnic to przekreślanie ludzkości - oświadczył papież.

Franciszek, który od 24 lutego zmaga się ze stanem grypowym, pracuje w normalnym trybie i przyjmuje gości na audiencjach.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Szubrycht

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są.

Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych....

Skomentuj artykuł

Papież o ideologii gender: Jest najokropniejszym zagrożeniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.