Papież podpowiada, jak modlić się do Ducha Świętego. To prosta i piękna modlitwa

Papież podpowiada, jak modlić się do Ducha Świętego. To prosta i piękna modlitwa
Papież Franciszek. Fot. ETTORE FERRARI / PAP / EPA
KAI / mł

- Bez Ducha Świętego, który przypomina nam Jezusa, wiara staje się pozbawiona pamięci. Wystarczy jakaś przeciwność, znużenie, kryzys, aby zapomnieć o miłości Jezusa i popaść w zwątpienie i lęk - mówił papież Franciszek podczas jednej ze środowych audiencji.

Franciszek zaproponował wszystkim wiernym prostą modlitwę do Ducha Świętego, która może przynieść w życiu pozytywne zmiany, bo obecność Ducha nie pozwala poddać się lękowi.

- Środkiem zaradczym jest przyzywanie Ducha Świętego. Czyńmy to często, zwłaszcza w ważnych momentach, przed podjęciem trudnych decyzji. Weźmy do ręki Ewangelię i przyzywajmy Ducha Świętego - zapraszał papież.

 

DEON.PL POLECA

Jak modlić się do Ducha Świętego?

Jak nauczał papież Franciszek, by pomodlić się do Ducha Świętego, możemy mówić do Niego w następujący sposób: „Przyjdź, Duchu Święty, przypomnij mi Jezusa, oświeć moje serce”. Dodał, że jest to piękna modlitwa, i zaprosił do powtarzania razem z nim: „Przyjdź, Duchu Święty, przypomnij mi Jezusa, oświeć moje serce". 

Kolejny krok w takiej modlitwie to czytanie Pisma Świętego.

- Następnie otwórzmy Ewangelię i powoli czytajmy mały fragment. A Duch Święty sprawi, że będzie on przemawiać do naszego życia. Niech Dziewica Maryja, pełna Ducha Świętego, rozpali w nas pragnienie modlitwy do Niego i przyjęcia Słowa Bożego - modlił się Franciszek. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież podpowiada, jak modlić się do Ducha Świętego. To prosta i piękna modlitwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.