Papież pojedzie do Iraku

Papież pojedzie do Iraku
4 miesiące temu
KAI / ps

W dniach 5-8 marca 2021 roku Ojciec Święty uda się z wizytą apostolską do Iraku – poinformował rzecznik prasowy Watykanu, Matteo Bruni.

„Przyjmując zaproszenie Republiki Iraku i miejscowego Kościoła katolickiego, papież Franciszek uda się w podróż apostolską do tego kraju w dniach 5-8 marca 2021 roku, odwiedzając Bagdad, Równinę Ur, związaną ze wspomnieniem Abrahama, miasto Irbil, a także Mosul i Qaraqosh na równinie Niniwy" – czytamy w oświadczeniu dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

We właściwym czasie zostanie opublikowany program podróży, który będzie uwzględniał ewolucję sytuacji zagrożenia zdrowia na świecie" – dodano.

Irbil jest stolicą irackiego Kurdystanu, chrześcijańskie miasto Qaraqosh zostało spustoszony przez ISIS, który opanował go w czerwcu 2014 roku, gdy rozprzestrzenił się na części północnego Iraku, zdobywając drugie miasto Mosul i rozległe obszary znane jako Równina Niniwy, gdzie zamieszkuje znaczna część kurczącej się mniejszości chrześcijańskiej. Zatem papieska pielgrzymka będzie zapewne w znacznej mierze okazją do oddania hołdu chrześcijanom, którzy padli ofiarą fundamentalizmu islamskiego. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Papież pojedzie do Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.