Papież: Ponawiam apel o wielkanocny rozejm

Papież: Ponawiam apel o wielkanocny rozejm
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
PAP / tk

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o wielkanocny rozejm na Ukrainie. Złożył życzenia wszystkim wiernym kościołów wschodnich i prawosławnych, świętującym Wielkanoc. Pozdrowił też Polaków i nawiązał do wypadków w polskich kopalniach.

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych do Watykanu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na południową modlitwę Regina Coeli papież podkreślił: niech Zmartwychwstały Chrystus "obdarzy pokojem, znieważonym przez barbarzyństwa wojny".

- Właśnie dzisiaj mijają dwa miesiąca od początku tej wojny. Zamiast zatrzymać się wojna zaostrzyła się - dodał. Franciszek wyraził ubolewanie, że w tych dniach świętych dla chrześcijan więcej słychać szczęku broni niż dzwonów obwieszczających zmartwychwstanie Jezusa. - To smutne, że broń coraz bardziej zajmuje miejsce słowa - dodał.

- Ponawiam apel o wielkanocny rozejm - oświadczył papież dodając, że to "minimalny znak woli pokoju". - Niech zatrzyma się atak, by wyjść naprzeciw potrzebom wyczerpanej ludności - dodał papież.

Prosił: "Niech liderzy polityczni wysłuchają głosu ludzi, którzy chcą pokoju". Papież pozdrowił też Polaków i wspomniał o wypadkach w polskich kopalniach.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież: Ponawiam apel o wielkanocny rozejm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.