Papież powołał Ewę Kusz z Centrum Ochrony Dziecka do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich

Papież powołał Ewę Kusz z Centrum Ochrony Dziecka do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP / KAI / tk

Wiceszefowa Centrum Ochrony Dziecka z Krakowa Ewa Kusz została powołana przez papieża Franciszka w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. O nominacjach dla 10 członków komisji, w tym siedmiu kobiet poinformował Watykan w piątek.

Nominacja Ewy Kusz przez papieża Franciszka

Centrum Ochrony Dziecka, w którym pracuje Ewa Kusz jest jednostką międzywydziałową działającą przy Akademii Ignatianum w Krakowie. - Za tą nominacją przemawia wielki profesjonalizm, wiedza i praktyka – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Zdaniem abp Polaka dostrzeżone zostały jej wysiłki na rzecz systemowej pracy: utworzenie i prowadzenie razem z o. Adamem Żakiem SJ Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie, ale także animowanie wielu działań, które - jak się wyraził - zwłaszcza w ostatnim okresie po międzynarodowej konferencji, „dzięki jej osobistemu wysiłkowi i staraniom, mają szansę przynosić owoce także dla wielu krajów Europy” w postaci współpracy międzynarodowej Sieci ds. Ochrony Małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej (ReteEco).

Oprócz polskiej psycholog i terapeutki do papieskiej komisji zostali powołani: biskup Peter Karam z Libanu, biskup pomocniczy Paryża Thibault Verny, ojciec Tim Brennan, zakonnice: Mary Niluka Perera ze Sri Lanki, Annah Nyadombo z Zimbabwe, profesor psychiatrii Irma Patricia Espinosa Hernandez z Meksyku, holenderska prawniczka doktor Maud de Boer-Buquicchio, Anne-Marie Emilie Rivet-Duval z Mauritiusa, Teresa Devlin z Irlandii.

Źródło: PAP / KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Woydyłło, Martyna Harland

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się...

Skomentuj artykuł

Papież powołał Ewę Kusz z Centrum Ochrony Dziecka do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.