Papież pozdrowił Polaków z okazji Święta Niepodległości

Papież pozdrowił Polaków z okazji Święta Niepodległości
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP / tk

Papież Franciszek pozdrowił w środę Polaków z okazji przypadającego w piątek Święta Niepodległości. Wyraził życzenie, by rocznica jej odzyskania umocniła zaangażowanie na rzecz braterstwa, ochrony życia i godności osoby ludzkiej w Polsce i na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza - dodał - w sąsiedniej Ukrainie.

Papież pozdrowił Polaków

Zwracając się do Polaków uczestniczących w audiencji generalnej w Watykanie, papież powiedział: "Dziękuję wam za dar modlitwy, którą towarzyszyliście mi w podróży do Królestwa Bahrajnu".

- Pojutrze będziecie obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości: niech ta znacząca rocznica wzbudzi we wszystkich wdzięczność wobec Boga i umocni zaangażowanie na rzecz braterstwa, ochrony życia i godności osoby ludzkiej w waszym kraju i na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w sąsiedniej Ukrainie. Błogosławię wam z całego serca - dodał Franciszek.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Polaków z okazji Święta Niepodległości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.