Franciszek przekazał watykański ambulans do dyspozycji bezdomnych. "Korzystali z niego biskupi, teraz będzie służył ubogim"

Franciszek przekazał watykański ambulans do dyspozycji bezdomnych. "Korzystali z niego biskupi, teraz będzie służył ubogim"
archiwum jałmużnika papieskiego

Jest w doskonałym stanie, wcześniej służył pracownikom Watykanu. Pewnie korzystało z niego kilku kardynałów i biskupów, a teraz będzie dostępny dla naszych wszystkich ubogich - powiedział jałmużnik papieski w rozmowie z DEON.pl

- Wczoraj rano nasi biedni dostali piękny ambulans. Wczoraj przekazał go nam papież Franciszek. Taki prezent na Zesłanie Ducha Świętego. Nasi lekarze, którzy działają przy łaźniach pod kolumnadami bardzo się ucieszyli. Bo niestety czasem się zdarza, że w rzymskich ambulansach służby nie chcą udzielać pomocy bezdomnym. Z różnych powodów. A teraz nie będzie z tym problemu, bo mamy ambulans specjalnie dla nich. Jest w doskonałym stanie, wcześniej służył pracownikom Watykanu - mówi kardynał Konrad Krajewski.   

- Pewnie korzystało z niego kilku kardynałów i biskupów, a teraz będzie dostępny dla naszych wszystkich ubogich. No i w tym ambulansie lekarzom będą pomagać diakoni. W takich prostych czynnościach, do których nie potrzeba wiedzy medycznej. Nic wielkiego nie będą robić, ale to jest ważne, żeby wchodzili w służbę najuboższym - dodaje jałmużnik. 

DEON.PL POLECA

To nie pierwszy raz kiedy papież wspiera najuboższych ludzi żyjących na ulicy. Pod opieką jałmużnika papieskiego działa m.in. ruchomy punkt medyczny, którego głównym celem jest pomoc w dzielnicy ubogich na obrzeżach Rzymu. Z kolei w kolumnadzie bazyliki św. Piotra, w dawnych pomieszczeniach poczty watykańskiej, Franciszek utworzył ambulatorium dla ludzi potrzebujących, którzy nie mają prawa do leczenia na terenie Włoch. Ambulatorium działało nawet w czasie, gdy z powodu koronawirusa była zamknięta bazylika oraz plac św. Piotra.

Posłuchaj też poruszających słów kardynała Konrada Krajewskiego do księży

 

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Franciszek przekazał watykański ambulans do dyspozycji bezdomnych. "Korzystali z niego biskupi, teraz będzie służył ubogim"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.