Papież przyjął prezydenta UEFA

Papież przyjął prezydenta UEFA
Fot. depositphotos.com
1 tydzień temu
KAI /kb

Już w piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W czwartek natomiast papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina.

Towarzyszył mu prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej FIGC, Gabriele Gravina, poinformowano w Watykanie.

Euro 2021 rozpocznie się 11 kwietnia od meczu Turcja-Włochy w Rzymie. Do 11 lipca piłkarskie mistrzostwa będą rozgrywane w 11 rożnych krajach. Reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w poniedziałek z reprezentacją Słowacji na stadionie w Sankt Petersburgu.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wszystkie mecze będą rozgrywane z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych i związanymi z tym znacznymi ograniczeniami.

Papież Franciszek, znany kibic piłkarski, przyjmuje co pewien czas w Watykanie wybitnych piłkarzy i działaczy futbolu. Podczas spotkania z reprezentacją włoskiego klubu Sampdoria w lutym Ojciec Święty powiedział, że sport – a zwłaszcza futbol – jest drogą „życia, dojrzałości i świętości” . Na plan pierwszy wysuwa się przy tym zespół. Drużynie nie przynosi korzyści krnąbrny zawodnik, który „pożera piłkę”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął prezydenta UEFA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.