Papież przyjechał do sklepu muzycznego w Rzymie. Odwiedził dawnych przyjaciół

Papież przyjechał do sklepu muzycznego w Rzymie. Odwiedził dawnych przyjaciół
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
catholicnewsagency.com / tk

Papież Franciszek po raz kolejny zaskoczył wszystkich swymi niezapowiedzianymi wizytami. Tym razem odwiedził sklep muzyczny znajdujący się niedaleko rzymskiego Panteonu. Franciszek otrzymał od właścicieli sklepu podarunek.

Sklep muzyczny „Stereosound” jest prowadzony przez przyjaciół papieża, a Franciszek często zaopatrywał się w nim jeszcze jako kardynał.

Według włoskich mediów papież odwiedził nowo wyremontowany sklep, aby go pobłogosławić. Kiedyś Franciszek obiecał przyjaciołom, że odwiedzi ich sklep i dotrzymał słowa.

Jego wizyta w „Stereosound” trwała kilkanaście minut. Właściciele podarowali Franciszkowi płytę z muzyką klasyczną i odprowadzili go do samochodu.

- Ojciec Święty uwielbia muzykę i był już naszym klientem jeszcze jako kardynał. Kiedy został papieżem nigdy więcej go nie widzieliśmy. A teraz przyszedł do nas, żeby się przywitać. Płyta z muzyką klasyczną to nasz dar dla papieża – powiedział właściciel sklepu, który przyznał, że wizycie Franciszka towarzyszyły „ogromne emocje”.

Jakiej muzyki słucha papież?

W rozmowie z jezuitą, księdzem Antonio Spadaro papież przyznał, że uwielbia słuchać Mozarta, ponieważ jego muzyka prowadzi do Boga. Poza Mozartem słucha także utworów Beethovena i Bacha.

Źródło: catholicnewsagency.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
7,80 zł
12,00 zł

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież przyjechał do sklepu muzycznego w Rzymie. Odwiedził dawnych przyjaciół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.