Papież rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji

Papież rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Po raz czwarty od rozpoczęcia swej pięcioletniej kadencji prezydenckiej Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z papieżem Franciszkiem.

Rozmowa odbyła się wczoraj około godziny 17.00 i trwała około czterdziestu minut – poinformował dziś rano katolicki dziennik La Croix.

Poprzednio Macron rozmawiał z Franciszkiem telefonicznie 30 października ubiegłego roku, dzień po zamachu na katedrę w Nicei, w którym zginęły trzy osoby.

Podczas wczorajszej rozmowy, która według relacji Pałacu Elizejskiego odbyła się na prośbę papieża, prezydent skorzystał z okazji, by pogratulować Ojcu Świętemu jego niedawnej podróży do Iraku, nazywając ją „prawdziwym punktem zwrotnym” dla Bliskiego Wschodu.

Papież i prezydent „podzielili się też swoimi przemyśleniami i obawami” na temat niektórych „kryzysów, które destabilizują wiele regionów świata”.

W szczególności wspomnieli o „ekspansji dżihadyzmu w Afryce, zarówno w Sahelu, jak i na wschodnim wybrzeżu kontynentu; o sytuacji w Libanie i ogólnie o niestabilności” tego regionu.

Obok wspomnianych kwestii geopolitycznych rozmowa dotyczyła również „wyzwaniach świata po pandemii COVID”.

Zgodnie z tym, co podaje La Croix, podczas rozmowy mówiono również o możliwości papieskiej podróży do Francji, a także o drugiej wizycie Emmanuela Macrona w Watykanie.

Według otoczenia prezydenta Francji papież „przyjął zaproszenie”, które szef państwa wyrażał już wielokrotnie.

Papież Franciszek ma jednak w planie inne priorytetowe podróże do Europy i już je zapowiedział, takie jak wizyta w Budapeszcie (Węgry) z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, zaplanowana od 5 do 12 września, oraz podróż na Słowację.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron
21,00 zł
35,00 zł

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Papież rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.