Papież rozmawiał z niemieckimi biskupami o "Drodze Synodalnej". Tematy maja zostać "pogłębione"

Papież rozmawiał z niemieckimi biskupami o "Drodze Synodalnej". Tematy maja zostać "pogłębione"
fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
KAI / pk

Papież Franciszek przyjął w czwartek na audiencji członków Konferencji Episkopatu Niemiec (DBK) z okazji ich wizyty ad limina Apostolorum. "Dwugodzinne spotkanie miało formę otwartej rozmowy, w której biskupi mogli zgłaszać swoje pytania i problemy, a papież odpowiadał na nie indywidualnie" - czytamy w komunikacie niemieckiego episkopatu po audiencji.

"Pod względem merytorycznym tematami były refleksje nad duszpasterstwem w zmieniających się czasach, samorozumienie posługi kapłańskiej i biskupiej, zaangażowanie świeckich w Kościele oraz wyzwanie, jak ewangelizacja może się udać w kontekście zsekularyzowanego świata" - napisano.

Dyskutowano również o tzw. "Drodze Synodalnej". Ponadto biskupi zdali relację ze swoich doświadczeń w diecezjach i z zaangażowania w Kościele powszechnym. "Kwestia odpowiedzialności politycznej, spójności społecznej i perspektywy pokoju, w obliczu konfliktów globalnych i regionalnych, charakteryzowała to spotkanie" - napisano w komunikacie.

"W rozmowie pojawiły się również aspekty synodalnej drogi Kościoła w Niemczech oraz światowego procesu synodalnego" - czytamy. Tematy te mają zostać "pogłębione" w piątek na spotkaniu biskupów z szefami kilku watykańskich dykasterii.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież rozmawiał z niemieckimi biskupami o "Drodze Synodalnej". Tematy maja zostać "pogłębione"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.