Papież spotkał się z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej

Papież spotkał się z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej
Fot. Audiencja generalna, ANSA / PAP
PAP / jk

Papież Franciszek spotkał się w sobotę z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej Iwanem Sołtanowskim – poinformowało watykańskie biuro prasowe. Poza faktem, że spotkanie miało miejsce, nie podano żadnego komentarza, stąd nic nie wiadomo na temat szczegółów tej audiencji.

Franciszek rozmawiał z rosyjskim ambasadorem tydzień po tym, gdy na szczycie grupy G7 w Apulii spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Do spotkania papieża z Sołtanowskim doszło też kilka dni po międzynarodowej konferencji na temat Ukrainy, zorganizowanej w Szwajcarii. Sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, reprezentujący tam Stolicę Apostolską w charakterze obserwatora, powiedział w swoim wystąpieniu na forum obrad, że Ukraina, „podejmując ogromne wysiłki w celu obrony przed agresją, nieustannie pracowała również na froncie dyplomatycznym, pragnąc osiągnąć sprawiedliwy i trwały pokój”. Kardynał Parolin podkreślił stanowisko Stolicy Apostolskiej, iż „w obliczu wojny oraz jej tragicznych konsekwencji ważne jest, aby nigdy się nie poddawać, ale nadal szukać sposobów na zakończenie konfliktu z dobrymi intencjami, zaufaniem i kreatywnością”.

DEON.PL POLECA

Po powrocie ze Szwajcarii, relacjonując konferencję, sekretarz stanu oznajmił, że „jej uczestnicy wskazywali na to, że nieobecność Rosji (podczas tego wydarzenia) była dużym ograniczeniem”. „Pokój buduje się razem” – oświadczył kardynał Parolin.

Franciszek wielokrotnie zapowiadał, że pojedzie na Ukrainę, jeśli będzie mógł udać się także do Rosji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Ebner

Pytanie o to, czy Kościołowi potrzebni są księża, można uznać za prowokacyjne. Jest niczym atak skierowany w fundamenty wspólnoty i wiary. Jak to – Kościół bez kapłanów, bez szafarzy sakramentów? Ale czy na pewno?

Biblista...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.