Papież spotkał się z ambasadorem Ukrainy, tematem rozmowy zapewne podróż do Kijowa

Papież spotkał się z ambasadorem Ukrainy, tematem rozmowy zapewne podróż do Kijowa
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza - podał Watykan. Z wcześniejszych deklaracji przedstawicieli Watykanu wynikało, że tematem ich rozmowy miała być ewentualna podróż papieża na Ukrainę.

Podczas papieskiej wizyty w Kanadzie szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Gallagher powiedział PAP, że większa jasność dotycząca ewentualnej pielgrzymki Franciszka na Ukrainę będzie po jego spotkaniu z ambasadorem Juraszem. Dostojnik przekazał, że podczas takiej rozmowy papież i ukraiński dyplomata mieliby przedyskutować sprawę podróży i szans na jej organizację.

Abp Gallagher podkreślił pod koniec lipca, że szczegóły logistyczne podróży nie są jeszcze opracowane. Jako niemal pewny środek transportu wydaje się pociąg.

Nie wiadomo jednak na przykład, czy Franciszek wsiadłby do niego w Polsce czy w Rumunii, skąd również można dostać się na Ukrainę.

Nieznany jest też termin. Wskazuje się zarówno sierpień, jak również - co przyznał abp Gallagher - wrzesień lub październik.

Papież podczas lotu z Rzymu do Kanady pytany przez PAP o szanse wizyty w Kijowie, odparł, że ma na nią nadzieję. Przyznał zarazem, że jest to "skomplikowane".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z ambasadorem Ukrainy, tematem rozmowy zapewne podróż do Kijowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.