Papież spotkał się z rodziną zamordowanego miesiąc temu księdza

Papież spotkał się z rodziną zamordowanego miesiąc temu księdza
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
9 miesięcy temu
KAI / jb

„Kapłani tacy jak ks. Roberto Malgesini ożywiają wiarę ludu Bożego” – powiedział Franciszek, spotykając się dziś rano z rodziną zabitego przed miesiącem w Como duszpasterza.

51-letni kapłan został zasztyletowany przez tunezyjskiego imigranta, któremu na co dzień pomagał. Franciszek zapewnił rodziców kapłana, że brutalna śmierć nie zakończyła jego misji. Z nieba nadal wspiera lud Boży, a w szczególności tych, którzy są zaangażowani w ewangelizację.

O spotkaniu Papieża z rodziną ks. Malgesiniego opowiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz diecezji Como. Bp Oscar Cantoni przypomniał, że dzisiejsze wzruszające spotkanie to nie jedyny przejaw bliskości Ojca Świętego względem rodziny zamordowanego kapłana. Już wcześniej wysłał on do Como kard. Konrada Krajewskiego, aby reprezentował Papieża w pogrzebie ks. Roberta. Papieski jałmużnik odwiedził też jego rodziców i w imieniu Franciszka ucałował ich ręce.

Jak zauważa bp Cantoni, dziś w miesiąc po śmierć świadectwo ks. Malgesiniego przemawia z jeszcze większa siłą niż za jego życia.

„Tak wielu ludzi wzruszyło się jego losem. Wciąż jeszcze żyją w świetle jego świadectwa. Było to świadectwo bardzo ciche. On pracował bez wielkiego rozgłosu. I jak milczał za swego życia, tak teraz jego głos stał się bardzo donośny. Jego świadectwo dotarło do wszystkich. Wszyscy o nim mówią. Nie tylko w naszym mieście, ale na całym świecie. Ks. Malgesini wyróżniał się wielką delikatnością i troskliwością w relacjach z innymi, zwłaszcza z cierpiącymi, ubogimi, bezdomnymi, uchodźcami. Potrafił zauważyć konkretnego człowieka. Przedmiotem jego miłości nie był ogół, lecz konkretny człowiek. Kochał nie wszystkich, ale każdego, bez żadnych różnic“ – powiedział papieskiej rozgłośni bp Oscar Cantoni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z rodziną zamordowanego miesiąc temu księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.