Papież w piątek będzie spowiadał w jednej z rzymskich parafii

Papież w piątek będzie spowiadał w jednej z rzymskich parafii
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT)
KAI/dm

W najbliższy piątek 8 marca papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu w parafii św. Piusa V (Largo San Pio V, 3), w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu.

Liturgia rozpocznie się o godz. 16.30 i wpisuje się w obchodzoną w przeddzień czwartej niedzieli Wielkiego Postu inicjatywę modlitwy i pojednania „24 godziny dla Pana”.

DEON.PL POLECA
W ramach przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w piątek wieczorem i przez cały dzień w sobotę, wspólnotom kościelnym proponuje się nadzwyczajne otwarcie kościołów, aby zaoferować wiernym możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie na adoracji i przystąpienia do spowiedzi.

Podczas rzymskiego nabożeństwa wszyscy wierni, którzy wyrażą taką wolę, będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Papież Franciszek wysłucha również spowiedzi niektórych penitentów. Otwarte drzwi kościołów są symbolem miłosiernej miłości Boga.

W ramach przygotowań do "24 godzin dla Pana", Dykasteria ds. Ewangelizacji opublikowała pomoce duszpasterskie zawierające teksty służące modlitwie osobistej i sugestie dotyczące celebracji wspólnotowej. Są one dostępne w języku włoskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i francuskim, ze strony internetowej Dykasterii. Tekst pdf w języku polskim znajduje się pod adresem: http://www.evangelizatio.va/content/dam/pcpne/image/24ore/2024/PDF/PL_24%20ORE-SUSSIDIO.pdf

Dostępna będzie także ograniczona liczba biletów na udział w liturgii z papieżem Franciszkiem. Bilety można odbierać, do wyczerpania zapasów, od wtorku 5 marca do czwartku 7 marca w godzinach od 10:00 do 17:00 w punkcie informacyjnym Jubileuszu 2025 przy Via della Conciliazione 7.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież w piątek będzie spowiadał w jednej z rzymskich parafii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.