Papież wspomina zmarłego kard. Vanhoye

Papież wspomina zmarłego kard. Vanhoye
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

- Z miłością i podziwem wspominam tego Brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym, po śmierci 98-letniego kardynała Alberta Vanhoye, SJ, emerytowanego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego i byłego sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

Telegram został skierowany na ręce przełożonego jezuickiej rezydencji św. Piotra Kanizujsza, Manuela Morujao SJ.

Papież podkreśla swoją łączność ze współbraćmi z Towarzystwa Jezusowego, a także z krewnymi zmarłego kardynała i wszystkimi, którzy znali i cenili kardynała Alberta Vanhoye. „Wspominam z miłością i podziwem tego brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi.

Z wdzięcznością myślę o jego intensywnej pracy jako gorliwego zakonnika, duchowego syna świętego Ignacego, kompetentnego wykładowcę, cieszącego się autorytetem biblistę, cenionego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego, gorliwego i mądrego współpracownika niektórych dykasterii Kurii Rzymskiej.

Myślę także o jego miłości do posługi kaznodziejskiej, którą wykonywał z wielkodusznością, ożywiony gorącym pragnieniem przekazywania Ewangelii. Wznoszę moją modlitwę do Pana, aby za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi przyjął tego wiernego sługę do niebieskiego Jeruzalem, i serdecznie przekazuję moje apostolskie błogosławieństwo wszystkim, którzy opłakują jego odejście, ze szczególną myślą o tych, którzy z miłością pomagali i towarzyszyli mu w jego ostatnich dniach” – napisał Ojciec Święty.

Msza św. pogrzebowa zmarłego kardynała Alberta Vanhoye, SJ zstanie odprawiona jutro w bazylice watykańskiej o godz. 11.0, a będzie jej przewodniczył wice-dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Leonardo Sandri.

Do 9 sierpnia 2021 r. wpisując kod IGNACYD otrzymasz rabat do 40 proc. na książki z duchowości ignacjańskiej. 

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież wspomina zmarłego kard. Vanhoye
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.