Modlitewny maraton przed wizytą Franciszka na Słowacji

Modlitewny maraton przed wizytą Franciszka na Słowacji
(Fot. depositphotos.com)
KAI/dm

Przed wrześniową wizytą Franciszka na Słowacji, Papieskie Dzieła Misyjne w tym kraju zapraszają do udziału w maratonie modlitewnym w intencji papieża i całej Słowacji, który rozpocznie się siódmego sierpnia i potrwa do końca papieskiej pielgrzymki.

Franciszek przybędzie na Słowację 12 września. Maraton modlitewny jest częścią duchowego przygotowania wiernych tego kraju na przyjęcie Ojca Świętego.

Chętni do przyłączenia się do modlitwy codziennie będą odmawiali różaniec w intencji papieskiej wizyty.

Duchowy opiekun maratonu, biskup pomocniczy Bratysławy Jozef Haľko, zachęca rodaków do podjęcia przygotowań, by papieskie przesłanie było dla słowackich chrześcijan inspiracją prowadzącą do zrodzenia duchowych owoców i pogłębienia relacji z Chrystusem.

Ojciec Święty spędzi na Słowacji cztery dni odwiedzając: Bratysławę, Preszów, Koszyce i Šaštin. Hasłem 34. podróży apostolskiej Franciszka są słowa: „Z Maryją i Józefem w drodze do Jezusa”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Modlitewny maraton przed wizytą Franciszka na Słowacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.