Papież wyruszył w podróż do Kanady. To jego 37. zagraniczna pielgrzymka i 56. odwiedzany kraj

Papież wyruszył w podróż do Kanady. To jego 37. zagraniczna pielgrzymka i 56. odwiedzany kraj
fot. PAP/EPA/Redazione Telenews
PAP / pk

Papież Franciszek wyruszył w niedzielę w sześciodniową podróż do Kanady. To jego 37. zagraniczna pielgrzymka i 56. odwiedzany kraj. Samolot z papieżem, jego współpracownikami i wysłannikami światowych mediów, odleciał z rzymskiego lotniska Fiumicino do Edmonton.

Lot do stolicy kanadyjskiej prowincji Alberta potrwa ponad 10 godzin. W jego trakcie papież zwróci się do dziennikarzy z krótkim pozdrowieniem i nawiąże do rozpoczętej podróży. Przywita się następnie ze wszystkimi wysłannikami mediów.

Franciszek przybędzie do Edmonton przed południem czasu miejscowego, a po 19 czasu polskiego.

Papieża przywitają Mary Simon i Justin Trudeau

Na międzynarodowym lotnisku powitają go gubernator generalna Kanady Mary Simon i premier Justin Trudeau. Następnie udadzą się na krótkie spotkanie w lotniskowym saloniku.

DEON.PL POLECA

Na ten dzień nie zapowiedziano żadnych wydarzeń z udziałem papieża, który od razu pojedzie na odpoczynek do seminarium świętego Józefa.

Franciszek pozostanie w Kanadzie do 29 lipca. Jego wizyta będzie skoncentrowana na spotkaniach z rdzenną ludnością kraju. Odprawi też dwie masowe msze: na Commonwealth Stadium w Edmonton i w narodowym sanktuarium w Sainte-Anne-de-Beaupre w prowincji Quebec.

Wyprawa, której trasa wynosi ponad 19 tysięcy kilometrów, a także bogaty program wizyty stanowią duże wyzwanie dla sił 85-letniego papieża, który od kwietnia zmaga się z poważnym problemem z kolanem i z tego powodu z poruszaniem się.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież wyruszył w podróż do Kanady. To jego 37. zagraniczna pielgrzymka i 56. odwiedzany kraj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.