Papież wysyła kardynała do chrześcijan w Iraku

Papież wysyła kardynała do chrześcijan w Iraku
(fot. youtube.com)
KAI / pz

Ojciec Święty mianował kard. Fernando Filoniego swoim osobistym wysłannikiem do Iraku. Jak podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, ma on wyrazić bliskość papieża z cierpiącą ludnością i solidarność Kościoła.

Obecny prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001-2006 był nuncjuszem apostolskim w Iraku i pozostał w tym kraju także podczas wojny w roku 2003, dzieląc z mieszkańcami zagrożenia, ale także wyrażając życzenie św. Jana Pawła II, by uniknięto działań militarnych. Przez 5 lat pobytu w Bagdadzie jako papieski dyplomata był głównym źródłem bieżących wiadomości dla Ojca Świętego i Watykanu o sytuacji w Iraku. Starał się też w miarę możliwości choć trochę pomóc miejscowym chrześcijanom, których sytuacja gwałtownie się pogorszyła po wybuchu wojny.

Jak podają agencje kard. Filoni ma się spotkać z przedstawicielami rządu w Bagdadzie, chrześcijanami wygnanymi z prowincji Niniwa a także przekazać pomoc dla najbardziej potrzebujących. Nie jest jeszcze znana data jego podróży ani też miejsca, które odwiedzi. Uważa się jednak, że papieski wysłannik może się udać m. in. do Kurdystanu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież wysyła kardynała do chrześcijan w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.