Papież wziął udział w Mszy pogrzebowej swojego lekarza

Papież wziął udział w Mszy pogrzebowej swojego lekarza
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / df

Papież Franciszek wziął dziś udział w Mszy św. pogrzebowej swego lekarza prof. Fabrizio Soccorsiego, który zmarł 8 stycznia w wieku 78 lat. Był on leczony z powodu choroby nowotworowej. Podczas pobytu w szpitalu zachorował na zapalenie płuc spowodowane koronawirusem i to ono było bezpośrednią przyczyną zgonu.

Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Rodzin, mieszczącym się przy pałacu Gubernatoratu w Watykanie, przewodniczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

DEON.PL POLECA
Soccorsi urodził się 2 lutego 1942 roku w Rzymie, studia medyczne na rzymskim Uniwersytecie „La Sapienza” ukończył w 1968 roku. Pracował jako internista, był wybitnym specjalistą hepatologii i nauczycielem akademickim. Był też ordynatorem w szpitalu św. Kamila w Rzymie, konsultantem Dyrekcji Służby Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego, jak również członkiem Konsulty Medycznej w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Od sierpnia 2015 roku był osobistym lekarzem papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Papież wziął udział w Mszy pogrzebowej swojego lekarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.