Papież wzruszony modlitwą i licznymi wiadomościami. Ile jeszcze będzie w szpitalu? [aktualizacja]

Papież wzruszony modlitwą i licznymi wiadomościami. Ile jeszcze będzie w szpitalu? [aktualizacja]
Fot. Marco Campagna / Depositphotos.com
Vatican News/mł

W Klinice Gemelli trwa pooperacyjna hospitalizacja papieża Franciszka. Jak podał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, kuracja przebiega zadowalająco i prawidłowo.

 

Powracający do zdrowia Ojciec Święty wzruszony jest licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach z całego świata i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę. Informuje o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreślając, że kuracja pooperacyjna Papieża przebiega pomyślnie.
W Klinice Gemelli trwa pooperacyjna hospitalizacja Franciszka, który w niedzielę wieczorem został poddany operacji jelita grubego. Matteo Bruni podkreślił, że przebieg kuracji jest nadal prawidłowy i zadowalający. Ojciec Święty odżywia się regularnie i zawiesił terapię infuzyjną.
Watykański rzecznik poinformował też, że ostateczne badanie histopatologiczne potwierdziło ciężkie zwężenie uchyłka okrężnicy z objawami stwardniejącego zapalenia uchyłków. Podkreślił też, że Franciszek jest wzruszony licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę.

Hospitalizacja Papieża ma potrwać około tygodnia. Wciąż nie wiadomo czy i gdzie odmówi niedzielną modlitwę Anioł Pański. 

 

DEON.PL POLECA

Aktualizacja: najnowszy komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej na temat stanu zdrowia papieża:

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek spędził spokojny dzień, posilając się i poruszając się samodzielnie. Po południu zechciał okazać swoją ojcowską bliskość młodym pacjentom pobliskiego oddziału Onkologii i Neurochirurgii Dziecięcej, przekazując im serdeczne pozdrowienia.

Wieczorem wystąpiła u niego gorączka. Dziś rano przeszedł rutynowe badania, testy mikrobiologiczne oraz tomografię komputerową klatki piersiowej i jamy brzusznej, które dały wynik negatywny.

Ojciec Święty kontynuuje zaplanowane leczenie i odżywianie doustne. W tym szczególnym momencie zwraca swoje spojrzenie ku wszystkim cierpiącym, wyrażając w ten sposób swoją bliskość z chorymi, zwłaszcza tymi, którzy najbardziej potrzebują opieki." 

 

Źródło: Vatican News / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Papież wzruszony modlitwą i licznymi wiadomościami. Ile jeszcze będzie w szpitalu? [aktualizacja]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.