Papież zadzwonił do amerykańskiego biskupa, który pomodlił się za George'a Floyda

Papież zadzwonił do amerykańskiego biskupa, który pomodlił się za George'a Floyda
(fot. Grzegorz Gałązka, galazka.jezuici.pl)
4 tygodnie temu
KAI / jb

Amerykańskie media obiegły zdjęcia klęczącego na jednym kolanie biskupa Marka J. Seitza z El Paso w Teksasie.

W poniedziałek 1 czerwca modlił się on w ten sposób 8 minut i 46 sekund, gdyż tyle trwało konanie George’a Floyda, Afroamerykanina przyduszonego kolanem białego policjanta w Minneapolis.

Ordynariusz diecezji El Paso w towarzystwie kilku innych księży modlił się o „usunięcie rasowych niesprawiedliwości” oraz aby podkreślić, że „życie każdego człowieka, także Afroamerykanina ma bezcenną wartość”. Włączył się tym samym, jako pierwszy biskup, w odbywające się w całych Stanach Zjednoczonych wiece pod hasłem „Black Lives Matter” (dosłownie: „Czarne życie się liczy”).

„Trudno powiedzieć, co biskup powinien czynić w pewnych delikatnych sytuacjach. Na szczęście mam dobrych doradców, słuchałem też głosu własnego serca. Czasami trzeba podjąć ryzyko także w dziedzinie modlitwy” – tłumaczył bp Seitz.

Dwa dni później zadzwonił do niego sekretarz papieża Franciszka i powiedział: „Ojciec Święty chce z Tobą rozmawiać albo w języku włoskim, albo hiszpańskim”. „Wybrałem hiszpański. W rozmowie telefonicznej papież pogratulował mi tej odważnej modlitwy i dodał, że dzwonił również do abp. José Gomeza, przewodniczącego episkopatu USA, zapewniając go o swojej modlitwie i łączności w czasie obecnych niepokojów społecznych. Podziękowałem papieżowi i dodałem: «To dla nas bardzo ważne, aby łączyć się teraz z wszystkimi cierpiącymi. Właśnie skończyłem odprawiać Mszę św., na której modliłem się za papieża, tak jak zawsze to czynię». Na to papież odparł, że zawsze kiedy odprawia Mszę św., łączy się w modlitwie z tymi, którzy znajdują się na granicy” - relacjonował bp Seitz.

Diecezja El Paso znajduje się na granicy z Meksykiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież zadzwonił do amerykańskiego biskupa, który pomodlił się za George'a Floyda
Komentarze (1)
JM
~Jan Marzec
8 czerwca 2020, 02:00
No i tyle szumu wokół kryminalisty!

Skomentuj artykuł

Papież zadzwonił do amerykańskiego biskupa, który pomodlił się za George'a Floyda
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.