Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią

Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią
Fot. depositphotos.com
PAP/dm

Papież Franciszek wyraził solidarność i bliskość z mieszkańcami Indii, dotkniętymi skrajnie ciężkim kryzysem z powodu pandemii COVID-19. W przesłaniu do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Indii, zapewnił, że modli się o wytrwałość i siłę dla wszystkich.

W przesłaniu do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Indii, arcybiskupa Bombaju kardynała Oswalda Graciasa papież zapewnił o swej modlitwie o wyzdrowienie i pocieszenie dla każdego dotkniętego przez pandemię w chwili, jak zaznaczył, gdy z jej powodu cierpi tam tak wiele osób.

DEON.PL POLECA
„Moje myśli kieruję do wszystkich chorych i ich rodzin, tych, którzy się nimi opiekują, a szczególnie do tych, którzy opłakują stratę swych bliskich. Myślę również o wielu lekarzach, pielęgniarkach, personelu szpitali, kierowcach karetek i wszystkich pracujących niestrudzenie, by odpowiedzieć na natychmiastowe potrzeby braci i sióstr” - napisał Franciszek.

Zaznaczył, że modli się o „wytrwałość, siłę i pokój” dla wszystkich.

Papież dodał, że przyłącza się w szczególny sposób do wspólnoty katolickiej w Indiach wyrażając wdzięczność za pracę dobroczynną i solidarność braterską w służbie na rzecz potrzebujących.

Według danych indyjskiego ministerstwa zdrowia liczba zakażeń koronawirusem w drugim najludniejszym kraju świata przekroczyła 21 milionów, a liczba zmarłych w związku z COVID-19 sięgnęła 230 tysięcy. Eksperci medyczni twierdzą, że rzeczywista liczba zachorowań w Indiach może być od pięciu do dziesięciu razy większa niż te oficjalne dane.

Szpitale w Indiach walczą o łóżka i tlen medyczny dla pacjentów.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.