Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią

Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią
Fot. depositphotos.com
PAP/dm

Papież Franciszek wyraził solidarność i bliskość z mieszkańcami Indii, dotkniętymi skrajnie ciężkim kryzysem z powodu pandemii COVID-19. W przesłaniu do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Indii, zapewnił, że modli się o wytrwałość i siłę dla wszystkich.

W przesłaniu do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Indii, arcybiskupa Bombaju kardynała Oswalda Graciasa papież zapewnił o swej modlitwie o wyzdrowienie i pocieszenie dla każdego dotkniętego przez pandemię w chwili, jak zaznaczył, gdy z jej powodu cierpi tam tak wiele osób.

„Moje myśli kieruję do wszystkich chorych i ich rodzin, tych, którzy się nimi opiekują, a szczególnie do tych, którzy opłakują stratę swych bliskich. Myślę również o wielu lekarzach, pielęgniarkach, personelu szpitali, kierowcach karetek i wszystkich pracujących niestrudzenie, by odpowiedzieć na natychmiastowe potrzeby braci i sióstr” - napisał Franciszek.

Zaznaczył, że modli się o „wytrwałość, siłę i pokój” dla wszystkich.

Papież dodał, że przyłącza się w szczególny sposób do wspólnoty katolickiej w Indiach wyrażając wdzięczność za pracę dobroczynną i solidarność braterską w służbie na rzecz potrzebujących.

Według danych indyjskiego ministerstwa zdrowia liczba zakażeń koronawirusem w drugim najludniejszym kraju świata przekroczyła 21 milionów, a liczba zmarłych w związku z COVID-19 sięgnęła 230 tysięcy. Eksperci medyczni twierdzą, że rzeczywista liczba zachorowań w Indiach może być od pięciu do dziesięciu razy większa niż te oficjalne dane.

Szpitale w Indiach walczą o łóżka i tlen medyczny dla pacjentów.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Papież zapewnia o solidarności z mieszkańcami Indii, którzy walczą z pandemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.