Papież zapowiedział rok „Laudato si’”

Papież zapowiedział rok „Laudato si’”
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
5 miesięcy temu
KAI / df

Po modlitwie „Regina Coeli” Ojciec Święty pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Dziś, w dzień Maryi Wspomożycielki przekazuję serdeczne pozdrowienia salezjanom i salezjankom. Z wdzięcznością wspominam formację duchową, którą otrzymałem od synów księdza Bosko.

Dzisiaj przypada również piąta rocznica encykliki Laudato si', poprzez którą starałem się zwrócić uwagę na wołanie Ziemi i ubogich. Dzięki inicjatywie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego – „Tydzień Laudato si’”, który właśnie obchodziliśmy, rozwinie się w szczególnym roku rocznicy Laudato si’. Będzie to specjalny rok refleksji nad encykliką, od 24 maja bieżącego roku do 24 maja przyszłego roku. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę, aby zatroszczyć się o nasz wspólny dom i naszych najsłabszych braci i siostry. Modlitwa poświęcona temu Rokowi zostanie opublikowana na stronie internetowej. Warto ją odmawiać.

Na zakończenie Ojciec Święty podszedł do okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i pozdrowił wiernych, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni mogli się zgromadzić na placu św. Piotra, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zapowiedział rok „Laudato si’”
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież zapowiedział rok „Laudato si’”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.