Papież znów prosi młodzież: Róbcie raban! Potrzebujemy waszej kreatywności bardziej niż kiedykolwiek

Papież znów prosi młodzież: Róbcie raban! Potrzebujemy waszej kreatywności bardziej niż kiedykolwiek
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP / pk

"Jesteście żywą nadzieją pielgrzymującego Kościoła" - napisał papież Franciszek w orędziu do młodzieży, opublikowanym w poniedziałek. Tak, jak na początku swojego pontyfikatu wezwał młodych katolików: "róbcie raban!". "Potrzebujemy waszej kreatywności bardziej niż kiedykolwiek" - dodał.

Papieskie orędzie ukazało się w związku z piątą rocznicą publikacji jego adhortacji apostolskiej "Christus vivit" (Chrystus żyje), podsumowującej Zgromadzenie Synodu Biskupów, poświęcone młodzieży.

DEON.PL POLECA
Słowa: "Chrystus żyje" fundamentem nadziei dla ludzkości

Franciszek wyjaśniając cel tego przesłania podkreślił: "Chciałbym przede wszystkim, aby moje słowa ożywiły w was nadzieję. W obecnym kontekście międzynarodowym, naznaczonym jakże wieloma konfliktami, wieloma cierpieniami, mogę sobie wyobrazić, że wielu z was czuje się przygnębionymi".

Dodał, że słowa: "Chrystus żyje" są fundamentem nadziei dla ludzkości. "Jego miłość do ciebie nie jest uwarunkowana twoimi upadkami czy błędami. On, który oddał za ciebie życie, aby cię kochać, nie oczekuje na twoją doskonałość" - dodał papież.

Zachęcił młodych ludzi, by pozwolili Jezusowi podzielać radości i nadzieje, cierpienia i niepokoje.

"Macie tę wielką misję: świadczyć wszystkim o radości, jaka wypływa z przyjaźni z Chrystusem" - napisał Franciszek.

Przypomniał, że na początku pontyfikatu, podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, wezwał młodzież: "róbcie raban!".

Papież do młodych: Dzisiaj ponownie was proszę: róbcie raban

"I dzisiaj ponownie was proszę: róbcie raban, wykrzyczcie, nie tyle waszymi głosami, ile waszym życiem i sercem, tę prawdę: Chrystus żyje! Tak, aby cały Kościół został pobudzony do powstania, do wyruszania w drogę ciągle na nowo i zanoszenia jego proklamacji całemu światu" - zaapelował.

Franciszek przypomniał, że 14 kwietnia przypada 40. rocznica pierwszego wielkiego spotkania młodych ludzi, które w Roku Odkupienia było zalążkiem przyszłych Światowych Dni Młodzieży.

Zaznaczył, że pod koniec 1984 roku święty Jan Paweł II przekazał krzyż młodym ludziom powierzając im misję niesienia go po całym świecie.

W świetle obecności Jezusa "pamięć o przeszłości będzie owocna i będziecie mieli odwagę, żeby żyć teraźniejszością i stawić czoła przyszłości z nadzieją; będziecie mogli z wolnością podejmować historię waszych rodzin, waszych dziadków, waszych rodziców, tradycje religijne waszych krajów, aby z kolei być budowniczymi jutra, kształtującymi przyszłość" - zaznaczył Franciszek.

Zapewnił młodzież: "Potrzebujemy waszej kreatywności bardziej niż kiedykolwiek, aby odkrywać nowe drogi, dochowując zawsze wierności naszym korzeniom".

"Jesteście żywą nadzieją pielgrzymującego Kościoła! Dlatego dziękuję wam za waszą obecność i wkład w życie Ciała Chrystusa. I polecam wam: nigdy nie pozwólcie, aby zabrakło nam waszego dobrego zgiełku, waszej energii jak ta pochodząca z czystego i sprawnego silnika, waszego oryginalnego sposobu życia i głoszenia radości Jezusa Zmartwychwstałego" - dodał Franciszek na zakończenie.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież znów prosi młodzież: Róbcie raban! Potrzebujemy waszej kreatywności bardziej niż kiedykolwiek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.