Parada LGBT w Brazylii

Parada LGBT w Brazylii
(fot. PAP/EPA/JIM HOLLANDER)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / rj

W Brazylii narasta fala konsternacji i oburzenia po ostatniej paradzie gejów w São Paulo.

W tym roku homoseksualiści nie ograniczyli się jedynie do szerzenia deprawacji i wynaturzeń, ale ostentacyjnie uderzyli w chrześcijaństwo, publicznie profanując krzyż i inne symbole tej religii - relacjonuje Radio Watykańskie. Jak dodaje, niektórzy deputowani domagają się prawnego zakazu takich aktów pogardy i nietolerancji.

Kard. Odilo Pedro Scherer z São Paulo wyraził zdecydowany sprzeciw podkreślając, iż doszło do banalizacji obrazów religijnych, i domagając się należnego szacunku wobec religii katolickiej.

Z kolei bp Henrique Soares da Costa z diecezji Palmares w stanie Pernambuco ocenił, że brak szacunku dla symboli religijnych jest przejawem degradacji społecznej. - Pozostaje mi tylko ubolewać nad społeczeństwem, które popadło w degradację; żal mi osób, które zagubiły kierunek, sens życia, wartości. Widząc, dokąd doszliśmy, gdzie zaszło społeczeństwo, dokąd zaszli niektórzy homoseksualiści, trzeba ubolewać - stwierdził z bólem biskup.

W podobnym duchu wyraziła się bardzo znana i popularna piosenkarka Elba Ramalho, zaangażowana w ruchu obrony godności życia ludzkiego. Jej zdaniem wydarzenie jest bluźnierstwem przeciw Krzyżowi świętemu i efektem nietolerancji religijnej rozpowszechnianej aktualnie w świecie.

DEON.PL POLECA

- Jest to kultura nienawiści i śmierci wyrażana przez ekstremistyczne ruchy, cieszące się poparciem wpływowych mediów i prowadzone do skrajności przez tych, którzy sądzą, że wolność wyraża się w odrzuceniu drugiego - zaznaczyła Elba Ramalho.

Katolicki deputowany federalny Eros Biondini, należący do chrześcijańskiej grupy parlamentarnej, również stanowczo skrytykował praktykę profanacji symboli religijnych przez uczestników parady gejowskiej:

- To smutne. Należy ubolewać nad tym, że ktoś, kto domaga się szacunku dla siebie, nie szanuje i wyśmiewa się z pogardą z największego znaku chrześcijan, z krzyża Chrystusa! Jestem przekonany, że ta scena godna ubolewania nie przedstawia zachowania homoseksualistów, którzy legalnie walczą przeciw dyskryminacji i uprzedzeniom. Zagnieździła się w Brazylii kultura nienawiści! Ja wierzę w kulturę pokoju, życia i Miłości - powiedział polityk.

Wielu parlamentarzystów zdecydowanie prosi o penalizację chrystofobii. Na początku tygodnia w parlamencie złożono projekt prawny uznający za przestępstwo pejoratywne używanie symboli religijnych w manifestacjach aktywistów społecznych lub politycznych, gdyż w ten sposób promują oni nietolerancję. Poszczególni obywatele - za pośrednictwem internetu mogą wyrażać poparcie dla tego projektu prawnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Parada LGBT w Brazylii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.