Paray-le-Monial: "Różaniec Pięciu Kontynentów"

KAI / psd

„Różaniec Pięciu Kontynentów” zostanie odmówiony dziś o godz. 15.00 we francuskim sanktuarium w Paray-le-Monial. Jest to znany na całym świecie ośrodek kultu Najświętszego Serca Jezusowego, związany z objawieniami wizytki, św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Inicjatywa jest częścią trwającego w Paray-le Monial w dniach 18-22 sierpnia Międzynarodowego Festiwalu Maryjnego. Można się do niej dołączyć w swoim miejscu zamieszkania dzięki bezpośredniej transmisji w światowej sieci 40 rozgłośni Radia Maryja. Zapisy do udziału w różańcu są przyjmowane na stronie internetowej Festiwalu (http://www.festivalmarial.com), na której można też pobrać tekst modlitwy i rozważań w języku francuskim.

Ten „światowy różaniec” był po raz pierwszy odmówiony przed rokiem w ramach poprzedniego Festiwalu Maryjnego. Zgromadził wówczas przy odbiornikach radiowych ponad 50 tys. ludzi w 40 państwach, którzy odmawiali go w 10 językach. W tym roku w czasie „Różańca Pięciu Kontynentów” rozważane będą tajemnice światła. Szczególną intencją modlitwy będzie ponowne odkrycie przez Francję swego powołania „pierworodnej córy Kościoła”.

W czasie różańca będą odtworzone fragmenty płyty kompaktowej „20 tajemnic różańcowych, odmawianych i rozważanych przez Jana Pawła II”, wydanej przez sanktuarium w Paray-le-Monial.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Paray-le-Monial: "Różaniec Pięciu Kontynentów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.