Patriarcha Bartłomiej: Chrystus wyzwoli Ukrainę

Patriarcha Bartłomiej: Chrystus wyzwoli Ukrainę
Fot. Wikimedia / CC BY-SA 3.0
KAI / kb

Chrystus wyzwoli Ukrainę – powiedział ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej podczas wczorajszych nieszporów w cerkwi św. Mikołaja w stambulskiej dzielnicy Cimbali. Do świątyni tej przychodzą prawosławni Ukraińcy mieszkający w Stambule.

Patriarcha Bartłomiej o wojnie na Ukrainie

Odnosząc się do – jak zaznaczył – bezbożnej i złej wojny na Ukrainie, hierarcha stwierdził, że „prawo i prawda są po stronie Ukrainy” i dlatego ją wspieramy. – Ewangelia mówi: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. My chrześcijanie wierzymy, że prawdą jest sam Chrystus. Tak więc Chrystus wyzwoli Ukrainę, po której stronie jest prawda. Wszyscy modlimy się z głębi serca, aby ta niszczycielska wojna zakończyła się jak najszybciej – oświadczył patriarcha.

Przyznał, że tegoroczna Wielkanoc będzie gorzka dla Ukraińców. Ale „Wielki Piątek minie i nadejdzie Zmartwychwstanie”. Zaznaczył, że tysiące zabitych Ukraińców, ofiar tej wojny, będzie „modlić się nie tylko o wolność i pomyślność Ukrainy, ale również o prawdę, sprawiedliwość i pokój na całym świecie”.

- Konstantynopolitański Kościół-Matka zawsze kochał swe duchowe dzieci na Ukrainie. Teraz kochamy was jeszcze bardziej – powiedział Bartłomiej.

DEON.PL POLECA

W liturgii wziął udział konsul generalny Ukrainy w Stambule Roman Nedilskij.

Źródło: KAI  / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacques Duquesne

Książka jest zapisem dialogu między Autorem i jego rozmówcami, dialogu który poświęcony jest Bogu i odkrywaniu tego Kim jest. Niemniej najbardziej pasjonujące z odkryć dotyczy tego, że On po prostu jest, zawsze i wszędzie tam,...

Skomentuj artykuł

Patriarcha Bartłomiej: Chrystus wyzwoli Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.