Patriarcha Cyryl wzywa do oświaty w sprawie aborcji

Patriarcha Cyryl wzywa do oświaty w sprawie aborcji
(fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Do szerzenia oświaty o ludzkim życiu i aborcji wezwał prawosławny patriarcha Moskwy. Zaproponował on, by stosowną wiedzę przekazywać w programach nauczania ogólnego i medycznego. Przypomniał, że w Rosji zebrano 200 tys. podpisów przeciwko zgodzie na zabijanie nienarodzonych.

Cyryl I zwrócił uwagę na odpowiedzialność działaczy politycznych i społecznych za działania związane z aborcją. Jego zdaniem popieranie aborcji prowadzi w prostej linii do podważania tradycyjnej rodziny, legalizacji wszelkiego rodzaju dewiacji oraz idei i zachowań niemoralnych.

Istnieje szereg globalnych programów finansowanych przez organizacje nastawione na zmniejszenie populacji świata. Prowadzą one propagandę bezdzietności, tak zwanego "bezpiecznego swobodnego seksu" i "wolnej miłości", a w aborcji widzą normalne zjawisko. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia nazwał to propagandą cudzołóstwa i rozpusty.

Przytoczył liczbę przeciwników aborcji w Rosji, którzy zebrali ponad 200 tys. podpisów w różnych regionach kraju przeciwko dopuszczalności nieograniczonej praktyki aborcyjnej.

Wezwał władze oświatowe do umieszczenia w programach nauczania ogólnego i medycznego informacji, że życie ludzkie ma swój początek w chwili poczęcia i każda interwencja przerywająca proces rozwoju życia ludzkiego jest zabójstwem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Patriarcha Cyryl wzywa do oświaty w sprawie aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.