Patriarcha Konstantynopola: lęk przez szczepieniem na COVID-19 jest absurdalny

Patriarcha Konstantynopola: lęk przez szczepieniem na COVID-19 jest absurdalny
Fot. National Cancer Institute / unsplash.com
KAI / tk

Patriarcha konstantynopolski Bartłomiej powiedział, że każdy bez zastrzeżeń powinien się zaszczepić. Już po raz kolejny zachęcał do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Podkreślił, że Kościół i religia respektują wskazania nauki, a lęk przez szczepieniem jest niewłaściwy i absurdalny.

W liście pasterskim z okazji zbliżającego się nowego prawosławnego roku kościelnego i obchodzonego przez Kościoły 1 września dnia stworzenia, Bartłomiej wyraził nadzieję, że wreszcie zakończy się głoszenie „pseudonaukowych poglądów” o rzekomym niebezpieczeństwie szczepionek przeciwko koronawirusowi.

DEON.PL POLECAPatriarcha zachęca do szczepienia się

Już na początku akcji szczepień Bartłomiej zachęcał do jak najszybszego przyjęcia szczepionki, przede wszystkim w poczuciu odpowiedzialności za innych ludzi. Sam poddał się szczepieniu już w styczniu 2021, gdyż jako 81-latek zalicza się do grupy dużego ryzyka.

Duchowy zwierzchnik świata prawosławnego często nie szczędził ostrych słów krytyki pod adresem przeciwników szczepień oraz podkreślał konieczność stosowania niezbędnych środków ochronnych także wewnątrz Kościoła. Zawsze zachęcał do ścisłego przestrzegania, także w sferze kościelnej, wszystkich przepisów czasu pandemii.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Gajda

Historie Polaków, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za wiarę

Ksiądz Janusz Gajda od najmłodszych lat poznawał życiorysy męczenników z czasów hitlerowskiej okupacji. Po wojnie w jego rodzinnym Zawierciu pamięć o lokalnych bohaterach...

Skomentuj artykuł

Patriarcha Konstantynopola: lęk przez szczepieniem na COVID-19 jest absurdalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.