Patriarcha moskiewski: wyzwólmy młodzież z niewoli portali społecznościowych

Patriarcha moskiewski: wyzwólmy młodzież z niewoli portali społecznościowych
(fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)
KAI / sz

Do wyzwolenia młodzieży z niewoli portali społecznościowych wezwał prawosławny patriarcha moskiewski i Całej Rusi. Aby ten cel osiągnąć, należy głosić kazania prostym językiem - stwierdził Cyryl 4 marca podczas liturgii w jednym z moskiewskich klasztorów.

- Coraz więcej ludzi wstępuje do Kościoła, ale niestety nie możemy tego samego powiedzieć o młodzieży. I chociaż aktywnie rozwijają się młodzieżowe ruchy i organizacje, młodych ludzi zniewalają media społecznościowe i informacje, jakie za ich pośrednictwem przedostają się do ich świadomości. A tam najmniej jest mowy o Chrystusie, prawdzie Bożej, nic się nie mówi o grzechu i sensie ludzkiego życia - stwierdził zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Według niego, kluczowym zadaniem dla Kościoła jest dziś "duchowa walka o zbawienie młodego pokolenia", prowadzona nie przez narzucanie czegokolwiek, lecz przez "ukazywanie ludziom piękna ideału Ewangelii".

Aby jednak współczesny człowiek mógł ten ideał odkryć, trzeba mu pomóc, używając zrozumiałego dla niego języka. - Zadaniem numer jeden nie jest już dzisiaj zwrot cerkwi i klasztorów. Zadaniem numer jeden jest takie głoszenie Chrystusa, które będzie pojęte i przyjęte przez zdecydowaną większość naszego narodu. Tego rodzaju praca wymaga wielkich duchowych i intelektualnych wysiłków, a właściwie oddania całego życia - zauważył patriarcha.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Patriarcha moskiewski: wyzwólmy młodzież z niewoli portali społecznościowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.