Patriarcha przesłał pozdrowienia Franciszkowi

Patriarcha przesłał pozdrowienia Franciszkowi
(fot. Massimo Finizio / CC BY 3.0 )
PAP / kn

Patriarcha Bartłomiej I przesłał pozdrowienia papieżowi Franciszkowi z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W liście, opublikowanym dziś przez Stolicę Apostolską, ekumeniczny zwierzchnik prawosławia zapewnia, że pamięć o spotkaniu z Franciszkiem pod koniec maja br. w Jerozolimie oraz wspólna modlitwa w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Watykanie o pokój są dla niego cennym skarbem.

Te spotkania odnowiły i przypieczętowały braterskie więzi między nim i papieżem. W liście patriarcha apeluje, aby podążać dalej drogą ekumenizmu aż do pełnej jedności Kościołów.

Na uroczystej Mszy św., którą w bazylice św. Piotra w Watykanie sprawował w niedzielę papież Franciszek, była obecna delegacja Patriarchatu Konstantynopola.

Z głębokim wzruszeniem patriarcha Bartłomiej wspomina w liście do papieża zwłaszcza wspólną modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie wraz z prezydentem Izraela Szimonem Peresem i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Podziękował Franciszkowi za tę inicjatywę i zapewnił o modlitwie, aby Bóg dał obecnemu papieżowi długie lata jego pontyfikatu dla dobra współczesnego świata.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Patriarcha przesłał pozdrowienia Franciszkowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.